Automatické kotle a hořáky
MultiBio na více druhů paliv


Rozhovor s p. Sterzikem - investičním technikem společnosti Navos

Praktické zkušenosti s automatickým kotlem MultiBio

Rozhovor o výběru kotlů Multibio s panem Danielem Sterzikem z Navos a.s., Miroslav

Mým dnešním hostem je pan Daniel Sterzik z  firmy Navos v Miroslavi, ve které pracuje jako investiční technik. Navos je člen skupiny Agrofert. V  Navosu mají precizně zpracovanou realizaci referenční kotelny, která je přístupná veřejnosti. Videoukázku z této kotelny 2 x 49 kW najdete na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=HixD2CItEIw

Rád bych se pana Sterzika zeptal na to, jak je spokojený s  provozem, který je tady už zhruba tříměsíční a jak dospěl k tomu, že zvolil zrovna značku Multibio.

Moje první otázka tedy zní: „Jak jste dospěli k rozhodnutí pořídit si kotel značky Multibio?“

DS: Naše firma je výrobcem rostlinných pelet, které jsme až donedávna pouze exportovali do zahraničí. Dospěli jsme k  rozhodnutí, že je nejvyšší čas tyto vlastní peletky, když je vyrábíme, i používat pro topení na našich střediscích. Hledali jsme kotel, který by tomuto záměru odpovídal, který by uměl naše pelety, které jsou rostlinného původu, spolehlivě spalovat.

JS: Vy jste nahrazovali jiné topné médium, které jste tady měli předtím. Co to bylo?

DS: Měli jsme zde LPG a vybrali jsme si naše středisko v  Miroslavi pro realizaci referenční kotelny hlavně z tohoto důvodu. Máme zde správní budovu, která je jedna z největších v Navosu, je plně obsazená a výhledově pořád obsazená bude. Potřebovali jsme vyřešit topení, přejít z tohoto drahého LPG paliva na něco zásadně levnějšího.Kotel MultiBio o výkonu 50 kW

JS: A už vám vychází nějaká čísla pro úsporu, která vás příjemně překvapila? Nebo, která jste očekávali?

DS: Kotelna, která je nyní automatická v  tomto ohledu naše očekávání splnila a předpokládáme, že návrat investice bude do čtyř až pěti let.

JS: Jak probíhal výběr značky typu kotle? Jak jste dospěli až k nám?

DS: My jsme se snažili oslovit všechny výrobce kotlů, které jsme si, především na internetu, dokázali vyhledat a speciálně jsme se snažili najít ty výrobce, kteří garantovali na svých stránkách schopnost kotlů spalovat rostlinné pelety. Vy jste byli shodou okolností první a hned jsme s vámi měli štěstí, protože jste nám hned na začátku umožnili vyzkoušet si palivo přímo u vás ve výrobě a vyzkoušet si jak naše pelety hoří za naší přítomnosti. My jsme tuto zkoušku absolvovali dvakrát.

JS: Zkouška byla vždy tříhodinová, abyste zjistili, že to opravdu funguje.

DS: Ano. A vyplynulo nám z  toho, že nejenom že jsou ty kotle schopné spalovat pelety, které vyrábíme, ale jsou schopny spalovat i samotnou surovinu pro výrobu rostlinných pelet. Udělali jsme několik pokusů s různými směsmi a na váš hořák to nemělo žádný vliv, prostě to přesvědčivě hořelo pořád celé tři hodiny po dobu zkoušky. To samé jsme chtěli absolvovat i s ostatními výrobci kotlů, ale tam už jsme tak dobře nepochodili. Pouze jediný renomovaný výrobce převzal naše palivo ke zkoušce, ke které nás ale nepřipustil. Dostali jsme pouze písemné vyrozumění, kde vlastně existovala velká řada omezení. Jak pro vlastní výrobu pelet, tak pro vlastní spalování a také pro údržbu kotlů. Ostatní výrobci jakmile naše palivo viděli, tak zkoušku rovnou odmítli, že to vůbec nepůjde, že to ani nemáme zkoušet. A to i přesto, že všichni shodně garantovali na svých stránkách nebo ve svých materiálech, že jsou schopni spalovat rostlinné pelety.

JS: Logicky moje další otázka tedy je: Splnili jsme to, co jsme vám slíbili? Je to tak?

DS: Splnili jste vše do písmene, i když jsme samozřejmě měli obavy ze zavedení úplně nového paliva a úplně nového pokusu, se kterým jsme neměli vůbec žádné zkušenosti. Výsledek ale předčil naše očekávání a dopadl velice dobře.

JS: Na provedení, návrhu a realizaci kotelny jste se domluvili s naším autorizovaným technikem panem Martinem Dudíkem, který zpracovával také návrh hydraulického zapojení kotelny. Jak jste spokojeni s prací, kterou u  vás v  Navosu odvedl ?

DS: Já ještě dodám, že zařídil také i projektovoudokumentaci, pomohl nám při vyřizování na úřadech, díky čemuž to všechno proběhlo značně jednoduše a rychle. Jeho provedení kotelny je precizní perfektní, Kotel MultiBio o výkonu 50 kWneměli jsme s ním od začátku žádný problém a stejně tak jsme neměli žádný problém s vašimi kotli.

JS: Vaše kotelna je referenční, je tedy otevřená tomu kdo má zájem, může vás kontaktovat? Platí tato nabídka pořád?

DS: Platí to pořád. Může mě kontaktovat na mailu nebo na telefonu a já v  rámci možností se mu přizpůsobím, aby se mohl podívat.
D. Sterzik , tel. 724 724 910, e-mail: daniel.sterzik@navos-km.cz

JS: Jaký kotel plánujete koupit domů?

DS: Multibio 30 ES.

Děkuji vám za rozhovor J. Sinkule

Kompletní rozhovor můžete vidět na videu, umístěném níže.

Kotel MultiBio 49 si se všemi parametry můžete prohlédnout na našich stránkách: http://www.horakypetrojet.cz/kotel-na-spalovani-rostlinnych-pelet-a-materialu-multibio-49-bVýroba, Prodej, Servis, Poradenská služba
Petrojet Trade s.r.o. | U koupaliště 2707, 269 01 Rakovník, CZ
Mob.: +420 777 700 096-97 | E-mail:
Bankovní účet: 405132319/0800 (Česká spořitelna)
IČO: 28946588     DIČ: CZ28946588

ATEA PRAHA biom.cz ESSOX
česká peleta KOVO NOVÁK ProPelety
   

© 2018, Petrojet Trade s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑